Šiesty open po zorničkársky

V Petrovci sa v sobotu 29. septembra 2012 šachovalo. V organizácii časopisu pre deti Zornička a Slovenského vydavateľského centra Báčsky Petrovec sa uskutočnil šachový turnaj 6. Zornička open 2012. K organizácii sa tiež podpisujú aj Obec Báčsky Petrovec na čele s predsedom Pavlom Marčokom, Základná škola Jána Čajaka, AquaPark Petroland Báčsky Petrovec a podník Art Maestral z Nového Sadu, ktorý daroval šiltóvky s nádpisom Zornička. Pomohli aj pani Zuzana Maglovská, ktorá pre účastníkov urobila krásnu a chutnú tórtu a pani Zuzana Triašková, ktorá ušila velikánsku šachovú tabuľu, na ktorej sa hral finálový zápas. Tradične nám pomohol aj majster tokár Martin Klátik, ktorý aj tento rok urobil prekrásne figury, ktoré boli udelené ako prvá a druhá cena v superfinále.

alt

Už tradičná tórta 

Na turnaji sa zúčastnili žiaci základných škôl z Báčskeho Petrovca, Hložian, Starej Pazovy, Kulpína, Kovačice, Jánošíka, Vrbasu, Silbaša, Selenče a Nového Sadu, spolu vyše 70 šachistov žiakov od III. po VIII. ročník. Hlavným rozhodcom bol Pavel Topoľský z Báčskeho Petrovca a jeho pomocníkom Ondrej Chlpka z Hložian.

alt 

Výhercovia v mladšej a staršej skupiny 

Šachový turnaj sa začal o 10. hodine v aule Základnej školy v Petrovci. V rozohrávaní sa zúčastnili všetci prihlásení. Hralo sa 6 kôl, a to švajčiarským systemom. Do semifinále, postúpili štyria najlepší žiaci; prví dvaja z mladšej a prví dvaja zo staršej skupiny. Boli to Tomislav a jeho sestra Matilda Navratilovci z Vrbasu z mladšej skupiny a Andrej Tomáš z Kovačice a Rastislav Širka z Kulpína zo staršej skupiny. Tretie miesta v skupinách obsadili Ivan Kriška a Ján Baláž, obaja z Hložian.

 

alt

Polofináloví zápas 

Odmeny boli odovzdané v škole a obed mali všetci účastníci a ich učitelia v reštaurácii Aróma. Odtiaľ sa už šlo do, široko-ďaleko známeho petrovského AquaParku Petroland.

alt

Finálový zápas so živými figurami 

Tu sa uskutočnil aj záverečný, finálový zápas výhercov polofinálového zápasu Andreja Tomáša z Kovačice a Rastislava Širku z Kulpína. Po napínavom a zaujímavom zápase so živými figúrami víťazom 6. Zornička open 2012 sa stal Kovačičan Andrej Tomáš zo Základnej školy Mladé pokolenia v Kovačici.

alt

Finalisti súťaže 

Ceny výhercom odovzdal predseda obce Báčsky Petrovec Pavel Marčok, predstaviteľ AquaParku Petroland, a výkonný redaktor časopisu Zornička Pavel Matúch.

Na konci si všetci, ktorí mali záujem mohli hovieť v kúpačke v našom známom petrovskom aquaparku a tak uzavrieť pekný a zaujímavý deň.

Andrej Meleg 

alt

Účastníci a hostitelia v AquaParku Petroland 

  alt

 

Knihy, ktoré práve vyšli tlačou

Listmajer

Beckovic

Sriem

Banat

Labath

NK 2019

Gaspar

Zoro

KMB

Cipkar

Necpalova

 

 


 

 

 

Pozrite si nás aj na:

 

Online

 Návštevníci: 15 

Štatistika

Reg. členovia : 33699
Počet článkov : 78
Počet zobrazení : 622728